3.05.2017. notika “Baltā galdauta svētki”

Šī g. 3.maijā, sagaidot Latvijas Republikas atjaunošanās dienu, Dubnas pagasta ļaudis piedalījās akcijā ,,Apskauj Latviju”. Akcija vērsta uz Latvijas tautas vienotības un piederības sajūtas stiprināšanu, iestādot ozolu Dubnas pagasta centrā, kas apliecinās to, ka tas ir Latvijas simtgades ozols.

Par godu Latvijas Republikas Neatkarības atjaunošanas dienai , tika atvērta Valda Grebeža personālizstāde ,,Melns Balts” un tā Dubnas pagasta kultūras namā būs apskatāma līdz 2017.gada 15.maijam.

Visi klātesošie tika aicināti uz ,,Baltā galdauta svētkiem” Dubnas pagasta kultūras namā.

Baltā galdauta svētku mērķis ir iedvesmot cilvēkus pulcēties pie viena galda  -ģimenes, draugu, kaimiņu, darba kolēģu un pagasta iedzīvotāju lokā.

Mūsu pagastā šie svētki tika atzīmēti pirmo reizi un visu klātesošo vārdā 3.maiju mēs turpmāk uzskatīsim par jauna pasākuma ieviešanu mūsu kultūras dzīve un tie būs ,,Baltā galdauta svētki”.

Svētku noskaņu radīja kopā būšanas prieks, piederības sajūta, balti linu galdauti un mastā Latvijas valsts karogs.

Visi klātesošie ar lielu uzmanību klausījās atmiņu stāstā par 4.maiju, Latvijas Republikas atjaunošanās dienu,  Špoģu vidusskolas skolotāja Jāņa Suveizdas stāstījuma. Pirms 27 gadiem tā bija īstenība, bet tagad tā ir vēsture.

Folkloras kopas ,,Atzola” un bērnu vokālā ansambļa ,,Uguntiņa” izpildījumā, vēl lielāku svētku  noskaņu radīja dziesmas ,,Pi Dīveņa gari goldi”,   ,,Zīdi,zīdi rudzu vuorpa”, ,,Auga, auga rūžeņa”, ,,Toli dzeivoj muna meilluo”, Rūtoj saule, rūtoj bite”, ,,Tymseņš guboja”.

Kafijas, tējas un svētku kliņģeru smarža un garša  svētkus darīja vēl skaistākus.

 

J.Bēķe.