Dubnas folkloras kopas “Atzola” jubileja

Kad tikko ir sācies Jaunais gads un apņēmības pilns ir katrs cilvēks,  20. janvārī plkst. 12.00 Dubnas kultūras namā tika sagaidīti pagasta iedzīvotāji, ciemiņi un folkloras kopas no Daugavpils novada un kaimiņu novadiem uz Dubnas folkloras kopas “Atzola”desmit darbības gadu jubilejas pasākumu. Šajā brīnišķīgajā pasākuma piedalījās :

Ambeļu kultūras nama folkloras kopa ,,Speiga”, Vaboles kultūras nama etnogrāfiskais ansamblis ,,Vabaļis”,   Kalupes folkloras kopa ,,Kolupkas”,  Nīcgales tautas nama folkloras kopa ,,Neicgalīši”,   Daugavpils novada kultūras centra folkloras kopa ,,Dyrbyni” pārstāvji,  Naujenes kultūras centra folkloras kopa ,,Rūžeņa”,  Aglonas novada kultūras centra folkloras kopa ,,Olūteņš”,  Vārkavas novada kultūras centra folkloras kopa ,,Dzeipurs”.

Tieši pirms desmit gadiem – 2008.gada janvārī  folkloras kopa sanāca uz savu pirmo satikšanos.  Mierīgā gaisotnē apspriežoties, nolēma dibināt folkloras kopu ,,Atzola”.  Folkloras kopā dalībnieki ir no Dubnas un Vīšķu pagastiem.  “Atzola” ir piedalījusies Daugavpils novada, Aglonas novada, Vārkavas novada rīkotajos pasākumos. Ir uzstājusies  Dziesmu svētkos Rīgā,  folkloras festivālā “Baltica”. Dziesma mūs  ir aizvedusi uz kaimiņu  republikas  Lietuvas pagastu “Antazavi,” un tā mēs esam kļuvuši gluži kā radi.

Līdz Latvijas Republikas simtgadei ir palikuši desmit mēneši. Folkloras kopa ,,Atzola”, šķetinot dziesmu kamolu, kopā ar ciemiņu folkloras kopām ir ieskandinājusi Latvijas simtgadi. Vēlam simtgadi sagaidīt un nodzīvot tautas labā strādājot, dziedot, dejojot un nemateriālo mantojumu saglabājot un atstājot no paaudžu  paaudzēs.

Paldies ,Mārīt, par šiem skaistajiem desmit gadiem, kuros Tu mums esi sējusi latvisko dzīvesziņu. Šodien, dosim Tev spēku un enerģiju no latvju rakstiem segās, cimdos un neizdziedātiem dziesmu kamoliem, lai Tu smeltu spēku no klātesošo labajām domām.  Īstajā brīdī, kopdziesmai skanot, – ,,Pi Dīveņa gari goldi”, tā  padarīja šo pasākumu vēl svinīgāku un tuvāku dvēselei.

 

 

Sagatavoja    Dubnas Kultūras nama direktore     J. Bēķe