Dubnas pagasta senioru ekskursija.

Kad gadiem es pāri skatos, ar šādu devīzi mēs, Dubnas pagasta seniori , nolēmām apmeklēt mūsu pašu Augšdaugavas novada Jāņa Raiņa jaunības dienu zemi Berkenelē. ievērojot valstī noteiktos epidemioloģiskās drošības pasākumus.

Ekskursijas dalībnieku sastāvs bija daudznacionāls, bet tas netraucēja  apskatīt Jāņa Raiņa muzeju, atsvaidzināt atmiņas par viņa ģimeni, bērnību un jaunību. Ekskursijas laikā bija iespēja iepazīties ar daudziem oriģināliem eksponātiem un pasēdēt viņa skolas solā. Daudzi no senioriem atcerējās savus skolas solus un tintes pildspalvas.

Raiņa māja Berķenelē atrodas Kalkūnes pagastā, 8 km attālumā no Daugavpils. Šī vieta Latvijā pazīstama kā dzejnieka Jāņa Raiņa bērnības zeme.

Berķenelē veidojās nākamā dzejnieka personība, pasaules uzskats, top pirmie dzejoļi.

Savu tagadējo izskatu šī ēka ieguva 1996. gadā. Tagad Berķeneles mājas pirmajā stāvā atrodas Raiņa piemiņas istaba, lietišķās mākslas izstādes telpa, kabinets un izstāžu telpas. Otrajā stāvā izbūvēta kamīnzāle un dzīvojamās istabas.

Pateicoties Raiņa mājas Berķenele direktorei Inesei Bērziņai un galvenajai specialistei Lilitai  Slesarei, ekskursijas dalībnieki pilni optimisma klausījās viņu stāstā un malkoja karstu liepziedu tēju no viņu Liepu alejas.

Paldies Inese un Lilita par jauko uzņemšanu un lietderīgi pavadīto laiku senioriem, par sapratni un kopā būšanu.

Dubnas kultūras nama vadītāja                                    J.Bēķe